کمپانی استیگما از سال 2005 انقلابی در صنعت تاتو به وجود آورده است. این کمپانی آلمانی، به صنعت تاتو علاقه مند بود و تجربه ی 20 ساله ی خود را در ساخت دستگاه های تاتو استفاده کرد تا بهترین را در دسترس تاتو آرتیست ها قرار دهد. اولین دستگاه روتاری استیگما stigma توسط تاتو آرتیستی به نام “آرتریس روساکیس ” طراحی شد و به نوعی او پدر انواع دستگاه های تاتو در این برند می باشد.

اختراع دستگاه تاتو استیگما برای تاتو آرتیست ها بسیار خوشایند بود. دستگاهی اختراع شده بود که صدای کمی داشت، بسیار سبک بود و برای انواع تاتوی بدن و صورت مناسب بود. آرتمیس روساکیس، دائما اختراعش را بهتر و بهتر می کرد و در هر اختراع جدید استیگما ایرادهای قبلی را برطرف می کرد. از این زمان بود که دستگاه های روتاری به تاتو آرتیست ها معرفی شد و صنعت تاتو را روز به روز حرفه ای تر می کرد.

موتور دستگاه های روتاری این برند سوییسی است و بقیه ی اجزای تشکیل دهنده آن در کشور آلمان ساخته و مونتاژ می شود. تمام دستگاه های استیگما با دست ساخته می شوند و قبل از اینکه از کمپانی خارج شوند، از تمام جهات تست می شوند. به همین دلیل این کمپانی کیفیت محصولاتش را کاملا تضمین می کند.