ریموو تاتو در خانه با استفاده از نمک

ریموو تاتو در خانه

افراد بسیاری وجود دارند که از طرح خود پشیمان هستند. روش های جدیدی برای ریموو تاتو ناخواسته وجود دارد، که بسیاری از آنها بسیار موفقیت آمیز عمل کرده اند. متاسفانه، بسیاری از داروهای خانگی که خودتان می‌ توانید درست کنید نیز وجود دارند که بسیاری از آن‌ها غیر ایمن و یا بی ‌اثر هستند. آنچه را که دوست دارید در مورد ریموو تاتو در خانه با استفاده از نمک بدانید، همراه با دیگر اطلاعات مفید در مورد پاک کردن تاتوی ناخواسته می توانید در اینجا مطالعه کنید.

قسمت اول: کار هایی که در ریموو تاتو در خانه نباید انجام دهید

​1. هنگام ریموو تاتو در خانه مراقب نمک مالیدن روی تاتوی خود باشید: چه به تازگی تاتو انجام داده باشید چه برای مدت طولانی، به دلایل زیر مالیدن نمک روی پوست خطرناک است:

پوست شما به طور موثر دو لایه دارد، درمیس لایه ی داخلی پوست شما و اپیدرمیس لایه ی خارجی پوست، وقتی تاتو می زنید رنگ از لایه ی خارجی به داخلی وارد می شود. مالیدن نمک روی سطح خارجی پوست کار آسان اما بی فایده ایست. شما باید نمک را به لایه میانی برسانید، حتی اگر لایه ی بالایی را بردارید تا نمک را به رنگ تاتو برسانید، احتمالا” باز هم پایان خوبی نخواهید داشت.

اگر روی پوست خود نمک بمالید، یک اگزمای خارش دار روی پوست خود ایجاد خواهید کرد. همچنین ممکن است رنگ پوستتان را از بین ببرید، باعث ایجاد چروک شوید و حتی اسکار به جای بگذارید. این را بدانید که انجام دادن این روش در منزل می تواند پیامد نامطلوبی برای شما داشته باشد تا حدی که شاید ظاهر تاتوی شما را بدتر هم بکند.

2. این باور غلط از کجا آمده است: اگر چه یک روند درمانی پوستی وجود دارد که از نمک به عنوان یک ساینده ملایم استفاده می‌کند، پس احتمالا” یک دلیل روشن وجود دارد که چرا نمک برای ریموو تاتو در خانه خوب است. وقتی که تاتو می زنید به شما می گویند که در آب غوطه ور نشوید، به خصوص در آب شور. پس برای ماندگاری بیشتر تاتو بهتر است با آب نمک مواجه نشود، حتما” برعکس این موضوع درست است. حداقل دلیل این کار همین است.

ریموو تاتو در خانه

در واقع، غوطه ور شدن در آب نمک فقط باعث می شود که رنگ تاتو پراکنده شود یا حتی محو شود، اما باعث نمی شود که تاتوی شما به طور جادویی ناپدید شود. اگر تاتوی شما تازه باشد و در مواجهه با آب شور قرار بگیرد، حتما” بد تر خواهد شد. اما اگر از تاتویی که انجام داده اید چند هفته یا چند ماه گذشته باشد، احتمالا” هیچ اتفاقی نمی افتد.

3. روش هایی که از نمک به عنوان ساینده استفاده می‌کنند وجود دارند: امتحان کردن خراشیدگی با نمک، احتمالا” بهترین ایده نیست. همانطور که قبلا” ذکر شد، احتمال دارد که به خودتان صدمه بزنید و بیش از حد آسیب ببینید، اما روش‌های حرفه ‌ای وجود دارند که از نمک سایی استفاده می ‌کنند و برخی از آن‌ها می‌ توانند امیدوار کننده باشند.

به نقل از یک مطالعه آلمانی در موسسه ملی پایگاه ‌داده سلامت، با استفاده از این روش در جهت ریموو تاتو در خانه ، نتایج کاملا” قابل قبولی داشتند. در این آزمایش روی پوست مورد نظر چین و چروک به وجود آمد اما اسکار به جا نماند.

در یک روش نمک سایی دیگر، یک بی ‌حسی موضعی بر روی تاتو اعمال می‌شود. با استفاده از یک دستگاه شبیه گان، به جای رنگ تاتو از محلول سالین ( ترکیب آب و نمک و مواد شیمیایی ) استفاده می شود تا به طور موثر به لایه ی میانی تزریق شود. این دقیقا” همان پروسه ی ریموو تاتو در خانه همراه با نمک است، این روند در ۶ تا ۸ هفته التیام پیدا می کند. قبل از انجام آن به طور کامل، آن را تست کنید.

ریموو تاتو در خانه با استفاده از نمک

قسمت دوم: در نظر گرفتن گزینه‌ های دیگر ​

1. از ریموو لیزری استفاده کنید. ریموو لیزری امن‌ ترین و موثر ترین روش برای از بین بردن تاتوی ناخواسته است. در این روش پزشکان یا متخصصان زیبایی پالس‌های بسیار فشرده‌ ای از نور را به سمت رنگ شلیک می ‌کنند که می ‌تواند به از بین بردن رنگ تاتو کمک کند و منجر به کاهش قابل‌ توجه رنگ شود و آن را محو کند. بسته به اندازه تاتو، هزینه ی آن متفاوت است.

ریموو تاتو

2. با متخصصان زیبایی در مورد درما آبریژن مشورت کنید. این روش بسیار شبیه روش نمک سایی است، که تحت نظارت متخصصان آموزش ‌دیده انجام می شود. در این روش لایه های پوست ساییده می شوند تا به رنگ تاتو برسند. این روش کمی کم‌تر از ریموو لیزری هزینه دارد.

3. سرما جراحی و لایه برداری شیمیایی را نیز فراموش نکنید. با کرایوسرجری یا سرما جراحی، پوست منجمد شده و رنگ تاتو با نیتروژن مایع پاک می شود. لایه برداری شیمیایی پوست باعث تاول و ورم پوست می‌شود. البته این روش محبوب نیست و هزینه و درد زیادی نیز دارد، اما اگر از همه ی روش ها نا امید شدید، می توانید انجام آن را در نظر بگیرید.

4. با پزشک خود در مورد جراحی مشورت کنید. جراحی انتخاب آخر شما خواهد بود. در این روش، پزشک با استفاده از تیغ جراحی پوست تاتو شده را بر می دارد و ناحیه ی باز شده را بخیه می زند. اسکار جدیدی به وجود خواهد آمد که ممکن است دردناک باشد، حتی اگر به شما یک بی ‌حسی موضعی داده شود.

در هر صورت نگران ریموو تاتو نباشید. همیشه راهی برای از بین بردن آن وجود دارد. فقط مسئله این است که بتوانید با مشورت پزشک متخصص بهترین روشی که برای شما ممکن است را انتخاب کنید تا از روش ریموو تاتو هم پشیمان نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *